Elektronik Sigara; Hem Sağlığınızı Koruyun Hem Tasarruf Edin

Sponsor

Elektronik Sigara; Hem Sağlığınızı Koruyun Hem Tasarruf Edin

Sigara tiryakilerinin sorunları genişleyen sigara yasağı ile içinden çıkılmaz bir hal almaya başlamış durumda. Her defasında sigara içilebilecek ortam arayışları bir kenara sağlık sorunlarını da beraberinden getirmekte. Uzun yıllar sigara kullanan bir kişinin sigarayı bırakması da oldukça güçtür, bunu kullanmayan kesimin anlaması da mümkün değildir ve artık alışkanlık halini almış ve dudak tiryakiliği başlamıştır. Bunu yanı sıra yıllık 10.000 TL üzerinde de bir harcama getirmektedir ki yılık kullanım bir araç masrafına eşittir.

Gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan, nikotin eksikliğini ve dudak tiryakiliğinin önüne geçerek sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek açısında teşvik edilen elektronik sigara ile tüm tiryakiler bunu başarabilir.

Artıları;

  • Balkon, dış ortam, sigara içilebilecek ortam sıkıntısı ortadan kalkmış olur.
  • Sigaranın rahatsız eden duman ve kokusundan kurtulmuş olursunuz.
  • Sigaranın neden olduğu nefes kesilmesi, diş lekeleri, yorgunluk gibi sağlık sorunlarından kurtulmuş olursunuz.
  • Tat ve konu alma duyunuzu tekrar kazanırsınız ve yediğiniz yemeklerden tekrar keyif alırsınız.
  • Nikotin eksikliğini elektronik sigaradan karşılayabilirsiniz.

Ucuza elektronik sigara temin edebileceğiniz adresler:

www.healthcabin.net

www.e-cig.com

 

Alışveriş tavsiyesi;

Sigara: http://www.healthcabin.net/joye-absolute-ego-kit-for-veteran1000ma-batterieslr-atomizers-product-7735.html

Kutudan iki pil çıkıyor. Yoğun kullanımda bir tanesi bir gün gidiyor (1000mAh). Dolayısıyla her gün birini bir kez şarj ediyorsunuz. Şarj süresi yaklaşık 2,5 saat. İlk şarj 8 saat. Sigara, sağladığı uzun kullanım süresine bağlı büyük ve görece ağır ama asla rahatsız edici değil. Puro gibi düşünün. Bu pillerin ömrü kâğıt üstünde 300 şarj diye biliyorum. Ama kapasitesi büyük olduğundan o kullanımlara geldiğinde bile saatlerce iş görecek durumda olacaktır diye düşünüyorum. Başlangıç kitlerinin çoğu 200mAh’dir mesela ve siz bütün gün şarjla uğraşırsınız.

İçerisinden ayrıca iki tane atomizer çıkıyor. Bu atomizerler Low Resistance denen özel bir seri ve özelliği ciddi bir duman üretimine sahip olması. Normalde duman üretmek için sigaraya asılırsınız ve bu gerçekten kimi zaman sizi yorar. Bu sigaranın pilinin üst kısmında, sigaranın ortasına denk gelen kısımda br düğmesi var, oraya bastığınızda atomizeri çalıştırdığı için duman üretmek için sizin ağzınızla yüklenmenize ihtiyaç duymuyor; dolayısıyla çok rahat bir içim esnasında ciddi bir duman üretimi (= her türlü tatmin) alıyorsunuz. Bu atomizerler özel yapısı karşılığında tek ihtimam istiyor o da kartuşun kuru kalmaması. Lakin kartuş kısmında açıklayacağım, önereceğim kartuşla böyle bir dert yok. Ömrü için net konuşamam ama doğru kullanılan bir atomizerin aylarca size hizmet etmesi lazım. Son olarak atomizerin haftada 1 temizlenmesi ömrünü uzatıyormuş; gayet kolay bir işlem. Sorarsanız anlatırım veyahut nasıl temizlendiğini gösteren bir videoyu bir ara eklerim. Bu sigara ile iki atomizer+kartuş tipi seçebiliyorsunuz: A ve B. A daha kibar ama bana göre önemli olan uzun kullanım, bu sebeple ben B öneriyorum. Hiç de kaba durmuyor ve içimi, dudağa teması vs. gayet güzel.

Kutu içeriğinde bir taşıma kılıfı ve küçük bir şarj aleti var. Hem usb den hem de prizden şarj etmenize olanak sağlıyor. Ayrıca bir kartuş kutusu, yani 5 adet kartuş geliyor. Talep ederseniz bunlar da boş gelebilir ama normalde Marl high nikotinli geliyorlar ve biz bunu denenesi likit alternatifi olarak göreceğiz. (Marl, burada zorunlu olarak Marlboro aromasının kısaltması olmalı.)

Sonuç olarak bu sigarayı aldığınızda, dolu bir kartuşun 1-2 gün gideceğini var sayarsak, 10 günlük bir deneme imkanı verir. Ama unutmayın, bu sigara zaten maksimum performans verdiğinden, sizin için geriye tek ve en önemli kısım kalıyor: sizin için doğru lezzete sahip likit seçimi. Sizin maceranız ve gözetmeniz gereken kısım sadece bu. Buna ileride değineceğim.

 

Atomizer (B tipi) (İsteğe bağlı):http://www.healthcabin.net/joye-ego-low-resistance-cylinder-atomizer-in-10-colorsego-lr-type-b-product-7703.html

Eğer bir kez alışveriş yapayım, elimde alternatifler olsun, ne olur ne olmaz diyorsanız en az bir tane ek atomizer alabilirsiniz; aslında gerek yok ama ben öyle yaptım. Nitekim 2 atomizer zaten var. Biri sorunlu çıksa diğeri aylarca götürebilir.

 

Kartuş (B tipi ve boş) http://www.healthcabin.net/5pc-25ml-capacity-joye-ego-empty-cartridge-product-7682.html

Kartuşun dışı plastik bir malzeme ve aslında bu hali ile, kemirmediğiniz taktirde, aylarca kullanabilirsiniz. İçerisinde sünger gibi sıvıyı emen pamuksu bir malzeme var ve bu, sürekli likit eklediğinizde en az 1 hafta işinizi görüyor. Dolayısıyla boş kartuş adedi sizin tercihinize kalmış. Bu kartuş adediniz hesaplarken, kaç tane farklı likit deneyeceğinizi de hesap edin, çünkü bir kartuşu bir likit için kullandığınızda başka bir likiti kullanmak isterseniz tatları karışır. Bu arada son kullandığınız likitin tadı atomizerin üstünde de bir miktar kaldığından farklı likite geçtiğinizde ilk başta tat oturana kadar fazla takılmayın derim. Likit değişiminden evvel atomizeri temizlemeyi de düşünebilirsiniz elbet ama çok sayıda artarda temizleme atomizer için sıkıntı yaratır mı, sanmıyorum ama emin değilim.

Son olarak, okuduğum bir yere göre, bu kartuşların içindeki malzeme akvaryumculardan satın alınabilen filtre malzemesiyle ya aynı ya da çok benzermiş. 1 kartuş alıp, çok ucuza temin edeceğiniz filtre malzemesi ile kartuşlarınızı uzun süre kullanabilirsiniz.

 

Likit: http://www.healthcabin.net/ejuiceeliquid-wholesale-1020.html

Bu sayfada yüzlerce aromalı likitler mevcut. Örneğin şu kategoriden seçebilirsiniz: http://www.healthcabin.net/10ml-dekang-ejuiceeliquid-with-113-flavors-product-7258.html Bunun faydası, 10 ml denemek için yeterince küçük, ayrıca 113 aroma ve nikotin sertliği seçme şansı veriyor (0, 11, 18, 24 mg). Normal bir tiryaki e-sigara içtiğinde, tadını beğenmişse geri kalan likitin içerisindeki nikotinin ona yetip yetmeyeceği. Nikotin oranı ayrıca throat hit denen içim sırasındaki sertliği sağlayarak normal tiryakinin tatmin olmasını sağlıyor. O sebeple nikotin oranını 18 veya 24mg olarak öneriyorum. Aroma tercihi ve kaç tane farklı likit alıp deneyeceğiniz size kalmış.

Normalde e-cig.com, sizin kendi litinizi hazırlamanız için daha fazla seçenek veriyor. Ama tabi burada amaç, cihazla beraber alışveriş yapmak. Siz hele bir ilk adımı atın, gerisi gelirse her şey değişir sizin için zaten. E-sigaraya uyum sağlarsanız, her içişinizde kurtulduğunuz 4000 civarı zehirli maddeyi ve hayatınızı zorlaştıran durumları anımsayıp ayrı bir keyif yaşıyorsunuz. Ve bence bunun için kendinizi biraz yönlendirmeli, baştan vazgeçmemelisiniz. Hep diyorum, tadını seveceğiniz bir likit bulduğunuzda her şey değişir. Örneğin ben şuan bütün gün vanilyalı çikolata yiyerek limonata içiyor gibiyim :) Kaç kişi bütün gün çikolata yiyerek kahve içiyor gibi hissetmekten zevk almaz ki?

Likit ve e-sigara kullanımı için uyarıda bulunayım: İlk kez e-sigara içtiğinizde ilk 1-2 gün boğazını biraz gıcık yapacak; ama sonra kalıcı olarak geçecek. Bu durum, sigara markası değiştirdiğinizde yaşadığınız durum gibi gerçekleşiyor. Boğazınız iklim değiştiriyor.

 

Kargo: Alacağınız ürün toplamına göre değişmekle birlikte 10 $ civarında bir kargo maliyeti olacaktır.