Enerji Tasarruflu Yeni Nesil Camlar

Sponsor

Yeni nesil yalıtım camlarla enerji tasarrufu sağlarken, çevreyi de korumanızı sağlıyor.

Dünyada ki enerji tüketiminin %20-45’i binalarda gerçekleşiyor ve binalarda oluşan ısı kayıplarının %30 camlardan kaynaklanmaktadır, binanın cam alanı artıkça ısıl kayıpların artması da söz konusundur.

Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de yeni yapılan binalarda enerji kaybını azaltacak yalıtım uygulamaları kullanılmaktadır. Bu kapsamda 2008 yılından beri yeni binalarda yalıtım zorunluluğu getirilmiştir.

Yalıtımsıza vergi, yalıtımlıya destek!

Isı yalıtımlı olmayan binaya 2015 yılından itibaren ek vergi yükü getirilecek, binanın yeri ve iklim şartlarına göre “emisyon vergisi” uygulanacak. Yalıtıma teşvik sağlanacak, bu kapsamda bankaların kredi teşvikleri yanı sıra, ısı yalıtım malzemelerinden de KDV desteği verilecek.

Tasarruflu cam, ısıyı içeri hapsedin.

Camların özelliği gereği gün ışığı geçirgenliği yüksek, ısıl kayıpları düşük olması istenir. Yüksek yalıtıma sahip camlar ile daha geniş cam alan projeleri gerçekleştirme imkânı sunmaktadır ve bu şekilde temel enerji kaynağı olan güneşten daha da faydalanmamızı sağlarlar.

Isı yalıtım camları ile sağlanan tasarruf miktarı enerji giderlerinin azalmasını sağlarken birkaç yılda da kendini amortisman etmektedir. Bu şekilde yaptıracağınız yalıtım ile masraflarınızı kısa süre içerisinde telafi ederken ileriki yıllarda da kâra geçmenizi sağlayacaktır.

Isıcam Sinerji: Yeni nesil yalıtım camı olan Isıcam Sinerji, ısı kaybını standart çift cama göre %50, tek cama göre %77 oranında azaltarak ısıl konfor oranını artırmaktadır. Isı kayıplarının azalmasıyla birlikte ısınma için harcanan enerji tüketiminin de azalmasına yardımcı olur ve çevreyi korurlar.

Isıcam Konfor: Yeni nesil yalıtım camı olan Isıcam Konfor ile ısı kontrolü sağlarken, güneş kontrol özelliğine de sahip olması ile hem ısınma hem de soğutma imkânı sağlanmaktadır. Isı kaybını standart çift cama göre %50, tek cama göre %77 oranın azaltarak soğutma giderlerinde de tasarruf sağlar.

Yeni nesil yalıtım camları olan Isıcam Konfor ve Isıcam Sinerji ile kışın ışıtıma sağlayarak iç mekân ısısını korumakta, yaz aylarında ise güneş ışınımını kontrol ederek soğutma sağlamaktadır. Yeni nesil yalıtımlı camların kullanılması halinde Türkiye’de yıllık 2 milyar $ düzeyinde enerji tasarrufu sağlanabilir ve fosil yakıtların neden olduğu karbon salınımının azalmasını sağlar.

Camlar hakkında detaylı bilgi resmi sitesinde yer alamktadır. http://www.trakyacam.com.tr