Zaman Tasarrufu; En Değerli Hezinenizi Doğru Kullanın

Sponsor

Gün boyunca enerjik ve zinde olmanın birçok yolu fakat bunların kaçını uyguluyoruz.

Doğru zaman kullanımı için 10 madde;

  1. Planlı yaşayın. Her akşam yarın ki yapılacak faaliyetler ve işler konusunda bir planlama oluşturun.
  2. Erken kalkın. Şafak vaktinde kalkmanız gün boyunca dinç olmanıza ve işlerinizin çoğunu öğlene kadar bitirmenizi sağlayacaktır.
  3. 5-10 dakikalık vücut esnemeleri ve spor yapın. Gece boyunca tembelleşmiş vücut kaslarınızı faaliyete geçirmeniz kas tutulmalarının önüne geçecektir.
  4. Duş alın. Sabahları alacağınız 5dk’lık bir duş (olabildiğince soğuk su ile) sizleri gün boyu dinçlik sağlayacaktır. Akşamları alacağınız duş ile rahat bir uykuya kavuşursunuz, o yüzden sabah ve akşam olmak üzere duş zamanlarınızı değiştirin.
  5. Dişlerinizi duş sırasında fırçalayın.
  6. Sıkı bir kahvaltı. Sabahları yapacağınız sıkı bir kahvaltı gün boyu enerji sağlar, gece boyunca enerji almamış vücudun enerji ihtiyacını geciktirmeyin. Kahvaltı sonrası mutlaka 5 dakika dinlenin.
  7. Akşamları hava durumunu kontrol edin ve giyeceklerinizi akşamları hazırlayın.
  8. Yanınıza mutlaka bir kitap alın. E-kitap’lar sayesinde daha da işlevsel olmuştur, bekleme ve yolculuklarınız gibi ölü zamanlarda kendinizi geliştirin.
  9. Odaklanın. Görevinize yönelik tek bir konuya odaklanın, birkaç işi aynı zamanda yapmanız dalgınlığa neden olacaktır.
  10. İnternetti kullanın. İşlemlerinizi ve alışverişlerinizi internet aracılığı ile yapın. Alışveriş öncesi internette yapacağınız kısa bir araştırma kısa sürede doğru ürünü almanızı sağlayacakır.